Muhterem Kuruçay; Türkiye her şeyden önemlidir

MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, önümüzdeki aylarda yapılacak olan referandumla ilgili olarak basın açıklaması yayımladı, Kuruçay açıklamasında; İl ve İlçe Teşkilatlarımız ile beraber, referandumun halktan onay alması için var gücüyle çalışacaklarını ifade etti.

Muhterem Kuruçay; Türkiye her şeyden önemlidir
27 Ocak 2017 Cuma 00:28

15 Temmuz'da Türkiye'nin uçurumun eşiğinden döndüğünü belirten MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, 15 Temmuz'da yaşanan işgal ve iç savaş girişimi sonrasında milli meselerlerde farklılıkların bir kenara atıldığını, uzlaşma kültürünün öne çıkarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkıldığını kaydettiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Milliyetçi Hareket Partisi "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" anlayışıyla, tavrı Türk milletinin menfaatlerinden yana olmuştur. Hiçbir meseleye oy kaygısıyla ve popülist düşüncelerle yaklaşmamıştır. Bu manada MHP Lideri Devlet Bahçeli herkese büyük bir örnektir.
MHP´nin ve bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli´nin duruşunu hep beraber yaşıyoruz. Bu duruş, Türkiye'de tıkanan her siyasi denklemi çözmedeki en güçlü formül olmuştur.
Yediden yetmişe, ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana taraf olan herkes, Sayın liderimiz Devlet Bahçeli ve MHP'nin bu erdemli duruşunu takdirle karşılamıştır.
MHP, Ülkeyi felaketten kurtarmak için görev üstlenmiş ve huzurun yolunu açmıştır.
MHP, 15 Temmuz ihaneti sonrası ise ülkenin sürüklendiği kriz ve kaos karşısında, ve yine mevcut anayasa’da yer alan “çiftbaşlılık” ve devletin çalışamaz hale gelmesinden siyaset kurumuna, hukuka yeniden işlerlik kazandırmak adına öncülük yapmıştır.
Bu değişiklikler rejim değişikliği değildir. Hükümet sisteminin netleştirmesidir. AKP'yi uyaran, yol gösteren, doğrunun bulunmasını sağlayan parti MHP olmuştur. Cumhurbaşkanın yetki ve sınırlarının net bir biçimde çizdi, hesap verebilirliğini sağlamıştır.

Gelen “Başkanlık Sistemi” değil, “Partili Cumhurbaşkanlığı” Sistemidir.

MHP’nin anayasa konusunda kırmızı çizgilerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını belirten Kuruçay,"  2011'de ne söylüyorsak bugünde aynısını söylemekteyiz" diyerek açıklamasında şunları kaydetti;"  Üniter yapıyı bozacak bir sistemi MHP kabul edemez. MHP millet merkezli çözümler üreterek ülkemizi rahatlatmak istiyor. 
Anayasa değişikliği teklifini milletin önüne gelmiştir. Kararı millet verecektir.
Nihai kararı milletimiz verecek dendiğinde, milletten korkan, millete direnenler Lider Devlet Bahçeli’nin dediği gibi; “Milletten yana görünüp yine millete güvensiz ve duyarsız kalanlar bir kez daha çuvallayacaklar ve yüzleri kızarmaktan kurtulamayacaktır.”
Bu süreçte  ayrıştırıcı, kamplaştırıcı ve gerilim yaratan söz ve davranışlardan özenle kaçınılması gerekiyor. Türkiye her şeyden önemlidir. Bu herkes tarafından kabul edilmelidir.
Birbirimizi üzmeden, kırmadan bu ülkede yaşayan insanlar için en iyi hizmeti verebilmektir mesele.
Milli birlik ve milli şuur içerisinde Türk milletini sevmekte birleşenler; birbirlerini sevmekte birleşmeğe de mecburlardır sözünü asla unutmayalım.

"Unutulmasın ki MHP, ülkeye yol göstermektedir."

Bu ülkenin MHP gibi bir partisi var. Her zaman olduğu gibi, Türkiye Cumhuriyetinin ardında sapa sağlam duruyor. Unutulmasın ki MHP, ülkeye yol göstermektedir.
MHP ve Lider Devlet Bahçeli'ye saldıranlar;49 yıldır herkes gördü ki MHP dışarıdan kurulan tuzaklarla, saldırılarla durdurulamıyor. Devlet BAHÇELİ adının anlamıyla bütünleşen, devletin ciddiyet ve ağırlığını taşıyan bir şahsiyettir. Hiçbir zaman çizgisinden sapmamış, davası uğruna kendini ve özel hayatını feda etmiş bir kişiliktir. Milliyetçi Ülkücü Hareket mensubu bizler, rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in yolunda, Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’nin önderliğinde,  Önce Ülkem ve Milletim diyerek Türk Milletinin Birliği ve Türk Vatanının Bütünlüğü konusunda, hiçbir taviz vermeden el ele vermiş bulunmaktayız.

İl ve İlçe Teşkilatlarımız ile beraber, referandumun halktan onay alması için var gücümüzle çalışacağız.

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.